B43512A6158M000
TDK EPCOS
TDK EPCOS B43512A6158M000
image shown is a representation only
B43512A6158M000
Description: B43512 1500uF 500V 20% 45x100 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: TR1500U500V Rutronik No.: KEL25082 Unit Pack: 28 MOQ: 11200 package: BULK Packaging: BULK
Datasheet
C(N)
1500 µF
V(N)
500 V
Rutronik size
45x100 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
4 PIN
Supp. case size
45x100 mm