B41793A9687Q001
TDK EPCOS
TDK EPCOS B41793A9687Q001
image shown is a representation only
B41793A9687Q001
Description: B41793 680uF 100V -10+30% 21x39 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HHER680U100V Rutronik No.: KEL24551 Unit Pack: 324 MOQ: 3240 Packaging: BULK
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
680 µF
V(N)
100 V
Style
RADIAL
Permis.T(A)max
150 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
2300 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
30 %
Cap. tol. neg
-10 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
4 PIN
Supp. case size
21x39 mm