B41458B8229M600
TDK EPCOS
TDK EPCOS B41458B8229M600
image shown is a representation only
B41458B8229M600
Description: B41458 22000uF 63V 20% 51x80 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: SBC22000U63V Rutronik No.: KEL25117 Unit Pack: 36 MOQ: 72 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22000 µF
V(N)
63 V
Style
SCREW
Rutronik size
51x80 mm
Pitch
22.2 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
12.21 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
TERM. M5
Supp. case size
51,6x80,7 mm