B41456B7100M600
TDK EPCOS
TDK EPCOS B41456B7100M600
image shown is a representation only
B41456B7100M600
Description: B41456 100000uF 40V 20% 64x105 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: SBC100000U40V Rutronik No.: KEL25267 Unit Pack: 25 MOQ: 50 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100000 µF
V(N)
40 V
Style
SCREW
Rutronik size
64x105 mm
Pitch
28.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
21090 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
TERM. M5
Supp. case size
64,3x105,7 mm