B41231B5109M060
TDK EPCOS
TDK EPCOS B41231B5109M060
image shown is a representation only
B41231B5109M060
Description: B41231 10000uF 25V 20% 25x30/10 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: TR10000U25V10,0 Rutronik No.: KEL26212 Unit Pack: 130 MOQ: 520 Packaging: BULK
C(N)
10000 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
25x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
4473.5 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
6 mm
Con. design
2 PIN
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
25,4x30 mm