B40950A0686M000
TDK EPCOS
TDK EPCOS B40950A0686M000
image shown is a representation only
B40950A0686M000
Description: B40950 68uF 80V 20% 10x12 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HHPC68U80V Rutronik No.: KEL25406 Unit Pack: 400 MOQ: 2400 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
68 µF
V(N)
80 V
Style
SMD
Rutronik size
10x12 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
30 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1800 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x12,5 mm
Reel step
16 mm