B40921A7417M000
TDK EPCOS
TDK EPCOS B40921A7417M000
image shown is a representation only
B40921A7417M000
Description: B40921 410uF 35V 20% 10x10 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HHPC410U35V Rutronik No.: KEL25041 Unit Pack: 500 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
410 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Z(100kHz/20°C)
20 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2800 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
16 mm