VLS252012ET-2R2M
TDK
TDK VLS252012ET-2R2M
image shown is a representation only
VLS252012ET-2R2M
Description: VLS252012ET 2,2uH 1,10A 20% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC2,7U20% Rutronik No.: IND13155 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
2.2 µH
Current rated
1100 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.129 Ohm
R(DC)max.
0.154 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C