VLCF4018T-6R8NR94-2
TDK
VLCF4018T-6R8NR94-2
Description: VLCF4018 6,8uH 940mA 30% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC6,8U30% Rutronik No.: IND8582 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: INDIVIDUAL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
6.8 µH
Current rated
940 mA
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.108 Ohm
R(DC)max.
0.124 Ohm