SPM4020T-1R0M-LR
TDK
SPM4020T-1R0M-LR
Description: SPM4020T 1uH 5,6A 20% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC1,0U20% Rutronik No.: IND18737 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Current rated
5600 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
9000 mA
R(DC)typ.
0.0255 Ohm
R(DC)max.
0.0281 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
4.4 mm
Width
4.1 mm
Height
2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C