SLF7045T-6R8M1R7-PF
TDK
TDK SLF7045T-6R8M1R7-PF
image shown is a representation only
SLF7045T-6R8M1R7-PF
Description: SLF7045T 6,8uH 1700mA 20% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC6,8U20% Rutronik No.: IND8317 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Inductance
6.8 µH
Current rated
1740 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
1700 mA
R(DC)typ.
0.039 Ohm
Length
7 mm
Width
7 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
85 °C