NTCG203JH472JT1
TDK
TDK NTCG203JH472JT1
image shown is a representation only
NTCG203JH472JT1
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
4,7K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3450 K
B-value tol.
3 %
Power rating
0.2 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
2012
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Width
1.25 mm
Packaging
REEL
Length
2 mm
Height
0.7 mm