NTCG163JF103FTDS
TDK
TDK NTCG163JF103FTDS
image shown is a representation only
NTCG163JF103FTDS
Datasheet
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
3435 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.1 W
Max.oper.temp.
125 °C
Package
1608
Width
0.8 mm
Length
1.6 mm