NLV32T-R27J-PF
TDK
TDK NLV32T-R27J-PF
image shown is a representation only
NLV32T-R27J-PF
Description: NLV32T 0,27uH 450mA 5% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC0,27U1210 Rutronik No.: IND7610 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.27 µH
Mounting
SMD
Design size
1210 Inch
Current rated
450 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.36 Ohm
Test frequency
25.2 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
320 MHz