NLV25T-R68J-PF
TDK
TDK NLV25T-R68J-PF
image shown is a representation only
NLV25T-R68J-PF
Description: NLV25T 0,68uH 300mA 5% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC0,68U1008 Rutronik No.: IND8594 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.68 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
300 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.85 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
300 MHz