NLV25T-100J-PF
TDK
TDK NLV25T-100J-PF
image shown is a representation only
NLV25T-100J-PF
Description: NLV25T 10uH 155mA 5% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC10U1008 Rutronik No.: IND6379 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
155 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
4.8 Ohm
Test frequency
2.52 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
33 MHz