NLCV32T-1R0M-PF
TDK
TDK NLCV32T-1R0M-PF
image shown is a representation only
NLCV32T-1R0M-PF
Description: NLCV32T 1uH Obsolete LTB: 31Mrch2026 Supplier: TDK Matchcode: INDC1,0U1210 Rutronik No.: IND7114 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
1 µH
Current rated
1000 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.06 Ohm
R(DC)max.
0.078 Ohm
Test frequency
7.96 MHz
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2.2 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
85 °C
SFR
100 MHz