NLCV32T-100K-PF
TDK
TDK NLCV32T-100K-PF
image shown is a representation only
NLCV32T-100K-PF
Description: NLCV32T 10uH 450mA 10% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC10U1210 Rutronik No.: IND6370 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
1210 Inch
Current rated
450 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.36 Ohm
R(DC)max.
0.468 Ohm
Test frequency
2.52 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
30 MHz