NLCV25T-330K-PF
TDK
TDK NLCV25T-330K-PF
image shown is a representation only
NLCV25T-330K-PF
Description: NLCV25T 33uH 120mA 10% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC33U1008 Rutronik No.: IND10223 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
33 µH
Design size
1008 Inch
Current rated
120 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
4.2 Ohm
R(DC)max.
5.46 Ohm
Test frequency
2.52 MHz
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
16 MHz
Quality
30
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
28 weeks
Request or order:
Please login
Obsolete Part
Supplier Last Time Buy: 31.03.2026
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER330M
IFDC5050HZER330M
Passive Components
  • IFDC 33uH 5,1A 20% WWT