NLC453232T-1R0K-PF
TDK
TDK NLC453232T-1R0K-PF
image shown is a representation only
NLC453232T-1R0K-PF
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
1812 Inch
Current rated
1050 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.11 Ohm
Test frequency
7.96 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
3.2 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
100 °C
SFR
200 MHz