MPZ2012S102AT000
TDK
TDK MPZ2012S102AT000
image shown is a representation only
MPZ2012S102AT000
Description: MPZ2012 1000R 1,5A 25% Rdc=0,15 Supplier: TDK Matchcode: FEC1000R0805 Rutronik No.: FE2928 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Design size
0805
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
1500 mA
DCR
0.15 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %