MLK1005S1N8ST
TDK
TDK MLK1005S1N8ST
image shown is a representation only
MLK1005S1N8ST
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.0018 µH
Mounting
SMD
Design size
0402 Inch
Current rated
500 mA
Tolerance
0,3nH %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.07 Ohm
R(DC)max.
0.17 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
10900 MHz