ACT45L-201-2P-TL000
TDK
TDK ACT45L-201-2P-TL000
image shown is a representation only
ACT45L-201-2P-TL000
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
200X2 µH
Mounting
SMD
Design size
4532 Inch
Current I
100 mA
DCR
4.5 Ohm
Testfrequency/Z
0.1 MHz
Technology
WIREWOUND
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C