B82733F2142B001
TDK EPCOS
B82733F2142B001
Description: B82733F 27000uH 1400mA -30/50% Supplier: TDK EPCOS Matchcode: INDK2X27000U Rutronik No.: IND18716 Unit Pack: 546 MOQ: 546 Packaging: TRAY
Inductance
27000X2 µH
Mounting
THT
Current I
1400 mA
DCR
0.44 Ohm
Enclosure type
HOUSING
Length
26.5 mm
Width
24.8 mm
Height
14 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C