B82496C3330G000
TDK EPCOS
B82496C3330G000
Description: B82496C 33nH 350mA 2% LTT Supplier: TDK EPCOS Matchcode: INDC0,033U0603 Rutronik No.: IND18938 Unit Pack: 8000 MOQ: 8000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.033 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
350 mA
Tolerance
2 %
Technology
LASERTRIMM
R(DC)max.
0.6 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C
SFR
3 MHz