B82464G4153M000
TDK EPCOS
B82464G4153M000
Description: B82464G4 15uH 2750mA 20% OBSOLETE ! Supplier: TDK EPCOS Matchcode: INDC15U4040 Rutronik No.: IND18203 Unit Pack: 750 MOQ: 750 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
15 µH
Mounting
SMD
Design size
4040 Inch
Current rated
2750 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
3100 mA
R(DC)max.
0.04 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
10.4 mm
Width
10.4 mm
Height
4.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C