B72214S0600K101
TDK EPCOS
TDK EPCOS B72214S0600K101
image shown is a representation only
B72214S0600K101
Description: VDR 14mm DC=85V CL=165V 17J Supplier: TDK EPCOS Matchcode: VR60V147,5 Rutronik No.: WVDR2952 Unit Pack: 750 MOQ: 3000 package: 14mm Packaging: BULK
Length
15.5 mm
U(AC)
60 V
U(DC)
85 V
U(CL)
165 V
Power rating
0.60 W
Max.current
4500 A
Energy
17 J
Max.oper.temp.
105 °C
Width
4 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Height
25 mm
Package
14mm
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
22 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
PANASONIC
PANASONIC ERZV14D390
ERZV14D390
Passive Components
  • VDR 14mm DC=31V CL=77V 11J
  • package: 14mm