B57251V5103J060
TDK EPCOS
TDK EPCOS B57251V5103J060
image shown is a representation only
B57251V5103J060
Description: NTC 0402 10K 5% 0,15W B=3940 3% Supplier: TDK EPCOS Matchcode: NC10K04025% Rutronik No.: WNTC1835 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3940 K
B-value tol.
3 %
Power rating
0.15 W
Min.oper.temp.
-50 °C
Max.oper.temp.
150 °C
Package
0402
Automotive
AEC-Q(200)
Width
0.5 mm
Packaging
REEL
Length
1 mm