B43505A5337M000
TDK EPCOS
TDK EPCOS B43505A5337M000
image shown is a representation only
B43505A5337M000
Description: B43505 330uF 450V 20% 35x50/10 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HTR330U450V10,0 Rutronik No.: KEL22598 Unit Pack: 60 MOQ: 1200 Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x50 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
490 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2430 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
6.3 mm
Con. design
NA
Supp. case size
35x50 mm