B32529C0104K289
TDK EPCOS
TDK EPCOS B32529C0104K289
image shown is a representation only
B32529C0104K289
Description: FR 100nF 63V 10% P5 MKT Supplier: TDK EPCOS Matchcode: FR100N563V10% Rutronik No.: KFO10418 Unit Pack: 3200 MOQ: 25600 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100n F
U(N)
63 V
Voltage type
DC
Tolerance
10 %
Pitch
5 mm
Dielectric
MKT
Test voltage
88.2 V
Pulse immunity
250 V/µs
T(A) max
125 °C
T(A) min
-55 °C
Length
7.3 mm
Diameter/Width
2.5 mm
Height
6.5 mm
Style
RADIAL
Automotive
NO
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Brazil
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R60IF3100AA6AJ
R60IF3100AA6AJ
Passive Components
  • FR 100nF 250Vdc 5% P10 MKT