RCR875DNP-821K
SUMIDA
SUMIDA RCR875DNP-821K
image shown is a representation only
RCR875DNP-821K
Description: RCR875DNP 820uH 260mA 10% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDR820U10% Rutronik No.: IND12863 Unit Pack: 100 MOQ: 3200 package: RCR875 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
820 µH
Mounting
RADIAL
Current rated
260 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.00233 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Pitch
5 mm
Height
7.5 mm
Diameter
7.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C