RCR875DNP-471K
SUMIDA
SUMIDA RCR875DNP-471K
image shown is a representation only
RCR875DNP-471K
Description: RCR875DNP 470uH 340mA 10% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDR470U10% Rutronik No.: IND14687 Unit Pack: 100 MOQ: 3200 Packaging: BULK
Inductance
470 µH
Current rated
340 mA
Tolerance
10 %
R(DC)max.
0.00144 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Pitch
5 mm
Height
7.5 mm
Diameter
8.3 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C