RCH875NP-3R5M
SUMIDA
SUMIDA RCH875NP-3R5M
image shown is a representation only
RCH875NP-3R5M
Description: RCH875NP 3,5uH 2800mA 20% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDR3,5U20% Rutronik No.: IND13702 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
Inductance
3.5 µH
Current rated
2800 mA
Tolerance
20 %
R(DC)max.
0.0172 Ohm
UNSHIELDED
Pitch
5 mm
Height
7.5 mm
Diameter
7.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C