RCH114NP-680KB
SUMIDA
SUMIDA RCH114NP-680KB
image shown is a representation only
RCH114NP-680KB
Description: RCH114NP 68uH 2100mA 10% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDR68U10% Rutronik No.: IND15451 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
Inductance
68 µH
Current rated
2100 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.09 Ohm
R(DC)max.
0.12 Ohm
Test frequency
0.001 MHz
UNSHIELDED
Length
10.5 mm
Width
10.5 mm
Height
14.4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C