RCH114NP-152KB
SUMIDA
SUMIDA RCH114NP-152KB
image shown is a representation only
RCH114NP-152KB
Description: RCH114NP 1500uH 410mA 10% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDR1500U10% Rutronik No.: IND18744 Unit Pack: 100 MOQ: 3600 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1500 µH
Mounting
RADIAL
Current rated
410 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
2 Ohm
R(DC)max.
2.5 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Height
14.4 mm
Diameter
10 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C