DEP1016NP-150PB
SUMIDA
SUMIDA DEP1016NP-150PB
image shown is a representation only
DEP1016NP-150PB
Description: DEP1016NP 15uH 8700mA 25% Supplier: SUMIDA Matchcode: INDR15U25% Rutronik No.: IND13766 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: INDIVIDUAL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
15 µH
Mounting
RADIAL
Current rated
11500 mA
Tolerance
25 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
8700 mA
R(DC)typ.
0.0091 Ohm
R(DC)max.
0.0091 Ohm
Pitch
9.2 mm
Length
14.5 mm
Width
10.1 mm
Height
16 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C