CDRH8D43NP-6R8NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH8D43NP-6R8NC
image shown is a representation only
CDRH8D43NP-6R8NC
Description: CDRH8D43NP 6,8uH 3,9A 30% Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC6,8U30% Rutronik No.: IND17091 Unit Pack: 500 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Inductance
6.8 µH
Current rated
3900 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
4400 mA
R(DC)typ.
0.02 Ohm
R(DC)max.
0.025 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
8 mm
Width
8 mm
Height
4.3 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C