CDRH73NP-100MC-B
SUMIDA
SUMIDA CDRH73NP-100MC-B
image shown is a representation only
CDRH73NP-100MC-B
Description: CDRH73NP 10uH 1680mA 20% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND15256 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
1680 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.055 Ohm
R(DC)max.
0.072 Ohm
Test frequency
0.001 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
7.5 mm
Width
7.5 mm
Height
3.4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C