CDRH64BNP-101MC-B
SUMIDA
SUMIDA CDRH64BNP-101MC-B
image shown is a representation only
CDRH64BNP-101MC-B
Description: CDRH64BNP 100uH 430mA 20% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC100U20% Rutronik No.: IND15243 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100 µH
Mounting
SMD
Current rated
430 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.76 Ohm
R(DC)max.
1.03 Ohm
Test frequency
0.001 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.9 mm
Width
6.5 mm
Height
5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C