CDRH5D28NP-101NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH5D28NP-101NC
image shown is a representation only
CDRH5D28NP-101NC
Description: CDRH5D28NP 100uH 420mA 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC100U30% Rutronik No.: IND13570 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: CDRH5D28 Packaging: REEL
Inductance
100 µH
Current rated
420 mA
Tolerance
30 %
R(DC)typ.
0.385 Ohm
R(DC)max.
0.52 Ohm
Length
5.7 mm
Width
5.7 mm
Height
2.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C