CDRH2D18/HPNP-2R2NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH2D18/HPNP-2R2NC
image shown is a representation only
CDRH2D18/HPNP-2R2NC
Description: CDRH2D18 2,2uH 1150mA 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC2,2U30% Rutronik No.: IND12596 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Inductance
2.2 µH
Current rated
1900 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1600 mA
R(DC)typ.
0.048 Ohm
R(DC)max.
0.06 Ohm
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C