CDRH105RNP-102NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH105RNP-102NC
image shown is a representation only
CDRH105RNP-102NC
Description: CDRH105RNP 1000uH 420mA 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC1000U30% Rutronik No.: IND13445 Unit Pack: 500 MOQ: 4000 package: CDRH105R Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1000 µH
Mounting
SMD
Current rated
420 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
480 mA
R(DC)typ.
1.53 Ohm
R(DC)max.
1.989 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
10.5 mm
Width
10.3 mm
Height
5.1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C