CDR7D28MNNP-150NC
SUMIDA
SUMIDA CDR7D28MNNP-150NC
image shown is a representation only
CDR7D28MNNP-150NC
Description: CDR7D28MNNP 15uH 1650mA 25% Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC15U25% Rutronik No.: IND14167 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
15 µH
Mounting
SMD
Current rated
2000 mA
Tolerance
25 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2100 mA
R(DC)typ.
0.065 Ohm
R(DC)max.
0.0813 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
7.3 mm
Width
7.3 mm
Height
3 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C