CDEP85NP-4R5MC-125
SUMIDA
SUMIDA CDEP85NP-4R5MC-125
image shown is a representation only
CDEP85NP-4R5MC-125
Description: CDEP85 4,5uH 3,2A 20% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC4,5U20% Rutronik No.: IND14932 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.5 µH
Mounting
SMD
Current rated
17000 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
11400 mA
R(DC)typ.
0.0068 Ohm
R(DC)max.
0.0081 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
8.4 mm
Width
8.4 mm
Height
5.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C