CDEP147NP-9R5MC-95
SUMIDA
SUMIDA CDEP147NP-9R5MC-95
image shown is a representation only
CDEP147NP-9R5MC-95
Description: CDEP147NP 9,5uH 8,5A 20% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC9,5U20% Rutronik No.: IND14042 Unit Pack: 300 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
9.5 µH
Mounting
SMD
Current rated
8500 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
9600 mA
R(DC)typ.
0.0111 Ohm
R(DC)max.
0.01331 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
14.9 mm
Width
14.9 mm
Height
8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C