CDEP104NP-1R4MC-88
SUMIDA
SUMIDA CDEP104NP-1R4MC-88
image shown is a representation only
CDEP104NP-1R4MC-88
Description: CDEP104 1,4uH 12200mA 20% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC1,4U20% Rutronik No.: IND12802 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: CDEP104 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1.4 µH
Mounting
SMD
Current rated
10200 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
10500 mA
R(DC)max.
0.001 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
10 mm
Width
10 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C