CDC5D23BNP-100LC
SUMIDA
SUMIDA CDC5D23BNP-100LC
image shown is a representation only
CDC5D23BNP-100LC
Description: CDC5D23B 10uH 1040mA 15% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC10U15% Rutronik No.: IND14863 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
1040 mA
Tolerance
15 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.102 Ohm
R(DC)max.
0.133 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
6 mm
Width
6 mm
Height
2.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C