CD43NP-3R3MC
SUMIDA
SUMIDA CD43NP-3R3MC
image shown is a representation only
CD43NP-3R3MC
Description: CD43NP 3,3uH 2000mA 20% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC3,3U20% Rutronik No.: IND13988 Unit Pack: 1500 MOQ: 4500 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
3.3 µH
Mounting
SMD
Current rated
2000 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.0862 Ohm
Test frequency
7.96 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
4.8 mm
Width
4.3 mm
Height
3.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C