104CDMCCDS-4R7MC
SUMIDA
SUMIDA 104CDMCCDS-4R7MC
image shown is a representation only
104CDMCCDS-4R7MC
Description: 104CDMCC 4,7uH 11A 20% Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND16625 Unit Pack: 500 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
11000 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
16000 mA
R(DC)typ.
17 Ohm
R(DC)max.
20 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
11.5 mm
Width
10 mm
Height
3.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C