D2F60/5063
SHINDENGEN
SHINDENGEN D2F60/5063
image shown is a representation only
D2F60/5063
Description: SI-DIODE 1,4A 600V 2F Supplier: SHINDENGEN Matchcode: D2F60 Rutronik No.: DLGL5681 Unit Pack: 750 MOQ: 3000 package: 2F Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
1.4 A
V(RRM)
600 V
U(F)
1.05 V
T(j)max
150 °C
I(FSM)
60 A
Automotive
NO
Package
2F